Adrian Moreno

Adrian Moreno

doradca zarządów, growth hacker współwłaściciel
Business Masters sp. z o.o.

Pracuje dla sektora B2B. Jestem absolwentem Growth University w Szwajcarii i Growth Tribe w Holandii. Pracowałem w Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Meksyku i Norwegii. Wspieram firmy, które są liderami w swoich branżach, takie jak Asseco, Noyen, Subex, Cyberproof, itp. w trakcie procesu ekspansji na inne rynki.

Od 2005 roku pasjonują mnie strategie marketingowe dotyczące muzyki, topowych marek i sektora gastronomicznego. Pracowałem z ludźmi zaangażowanymi w program “The Voice Mexico” i studiowałem dogłębnie mechanizmy działania restauracji z gwiazdkami Michelin, takich jak: “El Bulli” od Ferrana Adrii, restauracji, która od 5-ciu lat jest najlepszą restauracją na świecie.

Fascynuje się zagadnieniami transakcji B2B za ponad 500 tys. dolarów, które mogą pomóc polskim firmom rozpocząć działalność na innych, potężnych rynkach. Obecnie studiuję “strukturę transakcyjną”, jej mechanizmy, strategię i różne formy negocjacji, które pozwoliły wyróżnić się gwiazdom z grona wielu, szybko rozwijających się startupów. Codziennie studiuje tematy takie jak negocjacje z kadrą zarządzającą, wzrost, dyscyplina. Śledzę prognozy jak wyglądać ma technologia za kolejne 100 lat.

Jednym z moich kluczowych celów jest wniesienie do polskich firm świeżego spojrzenia, którego nauczyłem się za granicą. Pomagam przekształcaniu “mentalności sprzedażowej” w doskonałych, nieszablonowych myślicieli, dla których pracują ich zespoły marketingowe i sprzedażowe wzorowane na najlepszych, jak np: FB, Instagram, Uber, AirBnB i wiele innych!

Ważną dla mnie inspiracją jest historia Dywizjonu 303. Przykład działań odważnych i pomysłowych ludzi, którzy opracowali własne metody walki, aby walczyć z dużo większym i doświadczonym wrogiem, nawet będąc gorzej wyszkolonymi niż ich brytyjscy koledzy. Jestem przekonany, że właśnie tak należy myśleć i działać na polskim rynku w obecnych czasach.

Wspieranie polskich klientów w procesie internacjonalizacji przynosi mi ogromną satysfakcję. Urodziłem się w Meksyku, mieszkam od 10 lat w Polsce. Mój syn urodził się
i mieszka w Polsce. Moim największym marzeniem jest szybkie przeniesienie na polski rynek tej samej dynamiki, którą wykorzystuje Dolina Krzemowa tak, aby Polska stała się światowym liderem technologii nowej generacji! Wierzę, że jest to
w zasięgu naszych możliwości.